preloader

Muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się one z praktycznej konieczności zatuszowania chybotliwego szumu projektora. Co jednak sprawia, że ścieżkę dźwiękową filmu pamiętamy przez długi czas? Co takiego w niej jest, że staje się niezapomniana? Film opowiada o roli muzyki w filmie. Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina. Poznajemy elitę hollywoodzkich twórców, którzy opowiadają o swoim rzemiośle, magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia. Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami, potrafi zbudować napięcie, wywołać smutek i euforię. Dowiadujemy się, jak najlepsi kompozytorzy pracowali nad popularnymi filmami i serialami telewizyjnymi i jak powstała muzyka do takich hitów kinowych, jak: “James Bond”, “Gwiezdne wojny”, “Indiana Jones”, czy “Piraci z Karaibów”. Poznajemy szeroki wachlarz wizjonerskich technik i trików w wykonaniu wybitnych twórców muzyki filmowej, obserwujemy jak wygląda tworzenie muzyki w procesie postprodukcji. W tym porywającym filmie pełnym klipów i ciekawych materiałów archiwalnych muzyczna partytura ujawnia symbiotyczny związek muzyki i filmu.

DOSTĘP DO FILMU

Film będzie dostępny do obejrzenia w trakcie festiwalu, w dniach 20-22 listopada, za pośrednictwem naszej strony. Bilety online na wirtualny pokaz w cenie 10 zł są dostępne poniżej.

UWAGA. W wyniku drobnej awarii w systemie Interticket, na niektórych biletach mógł wygenerować się zły link do odtworzenia filmu – proszę zatem po otrzymaniu biletu z hasłem wejść bezpośrednio w alternatywny link do filmu tutaj, a nie ten z biletu, wpisując otrzymane na bilecie hasło.

Szczegółowe zasady dostępu do filmów zostały opisane w zakładce Bilety. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem zakupu biletu.