19.11.2021 | Centrum św. Jana

Zanim Denis Villeneuve zrealizował “Diunę” nakręcił m.in. “Nowy Początek“, “Sicario” czy “Blade Runner 2049“. Do większości jego filmów muzykę napisał islandzki kompozytor Jóhann Jóhannsson i jego twórczości będzie poświęcony ten koncert. Zapraszamy na podróż w filmowe dźwięki inspirowane daleką północą i twórczość Jóhannssona, przez którą poprowadzą Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński jako Nannok of the North.

Więcej informacji →

19-21.11.2021 | Gdańsk, różne lokalizacje

Quentin Depieux, Julia Ducournau, Apichatpong Weerasethakul, Mia Hansen-Love… kino arthousowe, kino artystyczne, kino muzyczne, ambitne, awangardowe, łączące różne style i gatunki, zrealizowane nierzadko w konwencji teledysków.

Więcej informacji →

20.11.2021 | Gdański Teatr Szekspirowski

Lata 80. wywarły niezwykły wpływ na wiele aktualnych produkcji filmowych. Zapraszamy na premierowy koncert “Echo lat 80.” czyli ambientowo, elektroniczną podróż poprzez kompozycje z filmów z lat 80. “Obcy. 8 pasażer Nostromo“, “Diuna“, “The Thing“, aż do współczesnych filmów i seriali inspirowanych tamtymi czasami: “Drive“, “Dark“, “Stranger Things” i inne produkcje.

Więcej informacji →

MIĘDZYNARODOWY KONKURS TELEDYSKÓW I KRÓTKICH FILMÓW MUZYCZNYCH

21.11.2021 | Gdańsk, Kino Watra

Alternatywne, undergroundowe, offowe i artystyczne teledyski i krótkie filmy muzyczne z całego świata, zgłoszone z ponad 83 krajów i wyselekcjonowane spośród 1430 zgłoszeń.

Więcej informacji →