25.11.2022, godz. 19.00 / Centrum św. Jana

Film niemy z 1920 roku, wyreżyserowany przez Roberta Wiene. Jedno z najwcześniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, które wywarło duży wpływ na rozwój kinematografii. Gabinet doktora Caligari jest także uznawany za jeden z pierwszych filmów grozy. Autorską ścieżkę dźwiękową do filmu zaprezentuje premierowo Olo Walicki oraz Kamil Pater, czyli 2/3 aktualnego zespołu koncertowego Marii Peszek. Koncert będzie miał dodatkową, oryginalną oprawę wizualno-świetlną w monumentalnej przestrzeni Centrum św. Jana.

27.11.2022, godz. 19.00 | Gdański Teatr Szekspirowski

Jak współcześnie mogłaby brzmieć muzyka do największej polskiej produkcji sci-fi wszechczasów, która została brutalnie przerwana na wiele lat. Stefan Wesołowski w towarzystwie kwartetu wiolonczelistów zaprezentuje swoje muzyczne inspiracje filmami Andrzeja Żuławskiego i kompozycjami Andrzeja Korzyńskiego, które złożyły się na autorską ścieżkę dźwiękową filmu „Ucieczka na Srebrny Glob” Kuby Mikurdy, opowiadającego o jednej z najważniejszych produkcji kina fantastycznego światowego kina, czyli “Na Srebrnym Globie”.

26.11.2022, godz. 19.00 | Gdański Teatr Szekspirowski

Nadchodzi część druga ubiegłorocznego koncertu muzyki filmowej – ponownie powracamy do dekady lat 80. i jej wpływom na współczesną twórczość filmową i muzyczną. Zabrzmią utwory z ostatniego sezonu serialu „Stranger Things”. Dodatkowo wybrzmi kilkukrotnie muzyka z obchodzącego 40. Lecie premiery Łowcy Androidów Ridleya Scotta z 1982 roku. Nie zabraknie również “Miami Vice” czy “Night Ridera”.

Na scenie zaprezentuje się kilkunastoosobowy projekt muzyczny, stworzony na gdański festiwal, przy udziale nowej orkiestry “Formacja 22”, chóru, w towarzystwie twórców muzyki elektronicznej: Williama Malcolma jako NIGHTRUN87 oraz Pana.Mruka.

Więcej informacji już wkrótce →

23-27.11.2022 | Gdańsk, różne lokalizacje

Po ubiegłorocznych pokaz specjalnych filmów “Titan” i “Memoria” powracamy z odważnym kinem z festiwali Cannes, Berlinale, Toronto i Wenecji. Filmy przełamujące schematy, nowe wizje nowych reżyserów z całego świata, kino ambitne, artystyczne i arthousowe. Pokazy przedpremierowe świeżych tytułów z całego świata.

 

2. MIĘDZYNARODOWY KONKURS TELEDYSKÓW I KRÓTKICH FILMÓW MUZYCZNYCH

23.11.2022 | Kolonia Artystów, Gdańsk

Alternatywne, undergroundowe, offowe i artystyczne teledyski i krótkie filmy muzyczne z całego świata, zgłoszone z ponad 83 krajów i wyselekcjonowane spośród 1430 zgłoszeń.

Więcej informacji już wkrótce →