preloader

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ – ECHO LAT 80. vol. 3. Następna Dekada

Organizatorzy Festiwalu Filmowego Cinematika zapraszają na trzecią odsłonę cyklu koncertów muzyki filmowej, czyli podroż poprzez kompozycje z filmów lat 80., 90., aż po czasy współczesne. Koncerty z tego cyklu stały się już tradycją gdańskiego festiwalu filmowego. Co roku na festiwal przygotowywany jest premierowy repertuar.

Cały koncert będzie ponownie połączeniem muzyki symfonicznej i elektronicznej z domieszką nowoczesnego synthpopu. W programie zabrzmią utwory z kultowych seriali i filmów przełomu lat 80. i 90., ale również współczesnych produkcji, czerpiących inspiracje muzyczne z tamtych dwóch dekad. Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystąpi kilkunastoosobowa orkiestra Wave Orchestra, łącząca brzmienia symfoniczne oraz elektroniczne w towarzystwie Williama Malcolma jako NIGHTRUN87 oraz Mili Jankowskiej i Krystyny Gedzik. Towarzyszyć im będzie kilkunastoosobowy chór.

W programie koncertu pojawi się muzyka m.in. z jednego z największych hitów gatunku fantasy lat 80., czyli „Niekończącej się opowieści”, która wybrzmiała również w ścieżce dźwiękowej serialu „Stranger Things”. Pojawi się kino Johna Carpentera i muzyka z filmu „Ucieczka z L.A.”, będąca drugą częścią hitu z Kurtem Russelem. Nie zabraknie muzyki z innego kultowego klasyka lat 80. – filmu „Mad Max: Pod kopułą gromu”, który również kilka lat temu doczekał się niezwykle udanej kontynuacji oraz tematu muzycznego z jednego z największych filmów grozy „Koszmar z ulicy Wiązów”, który doczekał się aż 8 sequeli, począwszy od 1984 aż do 2010 roku.

W tym roku niezwykle mocno wybrzmi muzyka filmów i seriali lat 90. i początków 2000: utwory z kultowej pierwszej serii serialu „Twin Peaks”, pierwszy „Matrix”, „Godzilla” „Batman Forever” z hitem U2 „Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me” oraz „Blade. Wieczny Łowca” – ekranizacja komiksu Marvela, dedykowana dla dorosłego widza, jeszcze sprzed czasów Marvel Cinematic Universe. Na zakończenie koncertu będzie można usłyszeć utwory z serialu „The Last of Us”, który miał premierę w tym roku i trwają przygotowania do realizacji jego kontynuacji.

sobota, 25 listopada 2023

godz. 19:00 | Gdański Teatr Szekspirowski


BILETY

I pula promocyjna – aktualnie w sprzedaży

Miejsca siedzące numerowane

parter, I piętro – galeria środkowa, II piętro – galeria środkowa

85 zł

Miejsca siedzące nienumerowane

I piętro – galeria lewa i prawa, II piętro – galeria lewa i prawa

75 zł


Ceny regularne – po wyczerpaniu się puli promocyjnej

95 zł – miejsca siedzące numerowane

85 zł – miejsca siedzące nienumerowane

 

Wybrane utwory, których nowe aranże powstają na koncert