preloader

Grace Jones to ikona popkultury lat 70. i 80. XX wieku, piosenkarka, aktorka modelka, symbol oryginalnego stylu i wyrafinowanego smaku oraz Nowego Jorku końca ubiegłego wieku. Jej utwory pojawiły się w ponad 60 filmach i serialach, a jednym z najbardziej rozpoznawalnych filmowych utworów jest I’ve Seen That Face Before (Libertango) z filmu Frantic Romana Polańskiego.

Podziwiana za wizualną stronę występów i szatę graficzną płyt słynie z oryginalnego, androgynicznego wizerunku. Film jest portretem jej prywatnego i artystycznego życia. Poznajemy ją zarówno w roli córki, jak i matki, siostry oraz babki. Śledzimy jej karierę zawodową oraz oglądamy specjalny występ z legendarnymi hitami, takimi jak „Pull Up to the Bumper” czy „Slave to the Rhythm”. Widzimy, jak zachowuje się w trasie koncertowej wobec swoich współpracowników i jak traktuje publiczność na koncertach. Obserwujemy szczytowe momenty jej kariery oraz głośnie wywiady, w tym ten z Russellem Harty, którego uderzyła przed kamerą.

Towarzyszymy jej również w podróży po Jamajce, gdy spotyka krewnych i wspomina brutalnego dziadka. Przez cały film przewija się motyw manieryzmu i wyzywającego wizerunku scenicznego Jones, który tak silnie wyznacza charakter jej fascynujących i hipnotyzujących występów. Film porusza dzięki osobistemu spojrzeniu reżyserki, która stworzyła z życia Jones imponujące widowisko, ukazując zarówno fragmenty życia prywatnego, jak i zawodowego.

DOSTĘP DO FILMU

Film będzie dostępny do obejrzenia w trakcie festiwalu, w dniach 20-22 listopada, za pośrednictwem naszej strony. Bilety online na wirtualny pokaz w cenie 10 zł są dostępne poniżej.

UWAGA. W wyniku drobnej awarii w systemie Interticket, na niektórych biletach mógł wygenerować się zły link do odtworzenia filmu – proszę zatem po otrzymaniu biletu z hasłem wejść bezpośrednio w alternatywny link do filmu tutaj, a nie ten z biletu, wpisując otrzymane na bilecie hasło.

Szczegółowe zasady dostępu do filmów zostały opisane w zakładce Bilety. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem zakupu biletu.