preloader

Festiwal Cinematika – Kino + Muzyka Filmowa, to nowe wydarzenia muzyczno-filmowe, którego pierwsza edycja odbyła się online w listopadzie 2020 roku w Gdańsku natomiast druga a pierwsza w realu w listopadzie 2021. Festiwal poświęcony jest muzyce filmowej, wykonawcom – artystom muzycznym, filmom. 

Trzecia edycja festiwalu zaplanowana jest w dniach 23-27 listopada 2022. Koncerty i projekcje filmowe odbędą się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w Centrum św. Jana oraz Instytucie Kultury Miejskiej i Kolonii Artystów.

Tegoroczna edycja festiwalu to inspiracje muzyką, filmową stylistyką i modą lat 80. we współczesnym kinie mające odzwierciedlenie w dwóch koncertach: Echo lat 80. – vol 2 oraz Ucieczka na Srebrny Glob.
W ramach festiwalu odbędą się w sumie trzy koncertu muzyki filmowe z czego dwa premierowo – przygotowane specjalnie na gdański festiwal, międzynarodowy konkurs teledysków i krótkich filmów muzycznych oraz pasmo filmowe z dokumentami muzycznymi i pokazami przedpremierowymi filmów z festiwali Cannes i Wenecji.
Dyrektorzy programowi festiwalu: Anna Kądziela-Grubman, Michał Grubman, twórcy m.in. Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku oraz MFF Sopot Film Festival.
Festiwal jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska oraz środków Województwa Pomorskiego.

Festiwalowy teaser

Ubiegłoroczny zwiastun festiwalu