preloader
ZAGUBIONA AUTOSTRADA (Lost Highway)

Zapraszamy na pokaz w ramach 4. Festiwalu Filmowego Cinematika. Film Davida Lyncha – jednego z bohaterów naszego tegorocznego koncertu muzyki filmowej „Echo Lat 80. vol. 3”, w którego programie znalazła się muzyka z filmów Davida Lyncha, ikony kina lat 90.

Zobacz jeden z jego najlepszych filmów, w którym muzyka odgrywa niezwykłą rolę, a na ścieżce dźwiękowej poza kompozycjami Angelo Badalamenti (autora muzyki m.in. do Twin Peaks) zabrzmi Rammstein, Marilyn Manson i David Bowie. Zobacz to w niezwykłej scenerii Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na jedynym takim pokazie w Trójmieście

Pewnego dnia żona głównego bohatera, Freda (Bill Pullman) znajduje przed drzwiami mieszkania kasetę wideo na której nagrany jest widok ich domu. Sytuacja ta powtarza się, następnego dnia, tym razem na kasecie zarejestrowane jest wnętrze oraz para bohaterów we śnie. Wydarzenie to rozpoczyna serię innych dziwnych zjawisk, które w konsekwencji prowadzą Freda do morderstwa. „Zagubiona autostrada” utrzymana jest w mrocznym klimacie thrillera, który trzyma w napięciu i zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Obraz jest pełen niedomówień oraz zjawisk paranormalnych, niemożliwych do wyjaśnienia. Wydarzenia nie są prezentowane chronologicznie ani dosłownie, film odbiega więc znacznie od utartych, hollywoodzkich szlaków. Ciekawy sposób narracji, która prowadzona jest głównie za pomocą obrazu oraz przez zręczne manipulowanie dźwiękiem.

To będzie jedna z niewielu okazji zobaczyć ten kultowy film na wielkim ekranie.

Zagubiona Autostrada (Lost Highway),

reż. David Lynch,

USA, 1997,

135 min.

 

język angielski

napisy polskie