preloader

25.11.2022 | godz. 19.00 | Centrum św. Jana

Zapraszamy na premierowy koncert do filmu „Gabinet dr. Caligari”, arcydzieła kina niemego z 1920 roku, wyreżyserowanego przez Roberta Wiene. Autorską ścieżkę dźwiękową do filmu napisaną specjalnie na tegoroczny Festiwal Cinematika zaprezentują Olo Walicki oraz Kamil Pater, czyli 2/3 aktualnego zespołu koncertowego Marii Peszek.

„Gabinet Dr. Caligari” to jedno z najwcześniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, które wywarło duży wpływ na rozwój kinematografii. Uznawany jest za jeden z pierwszych filmów grozy, którym inspirowali się najwięksi autorzy współczesnego kina.

Akcja filmu toczy się w wyimaginowanym miasteczku Holstenwall w północnych Niemczech. Pewnego dnia przybywa tam hipnotyzer – doktor Caligari – prezentujący w lunaparkach somnambulika przepowiadającego przyszłość. Zgodę na swoje pokazy musi uzyskać w ratuszu miejskim; tam jednak zostaje grubiańsko potraktowany przez jednego z urzędników. Tej samej nocy nieuprzejmy urzędnik ginie zasztyletowany przez tajemniczego mordercę….

Bilety

Bilety na koncert dostępne są w sprzedaży online oraz w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (w Centrum św. Jana nie jest prowadzona sprzedaż).

Ceny biletów:

50,00 – I pula (ograniczona ilość biletów)
55,00 – II pula

W sprzedaży będą również dostępne karnety w cenie 150 zł na wszystkie koncerty festiwalu

Miejsce

Centrum św. Jana

ul. Świętojańska 50, Gdańsk