preloader

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. Jest samoukiem. Z chłopaka pracującego w wypożyczalni kaset wideo stał się jedną z najważniejszych postaci współczesnego kina. Czerpie inspirację z wielu filmów i gatunków, które następnie przerabia i interpretuje na nowo. W filmie Tary Wood poznajemy biografię i twórczość Tarantino, począwszy od jego pracy w wypożyczalni, poprzez wkroczenie do świata kina w roli scenarzysty, aż do zyskania miana jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów. Zaczynał jako scenarzysta „Urodzonych morderców” i „Prawdziwego romansu”, by potem wyreżyserować kultowe filmy, takie jak „Wściekłe psy”, „Pulp Fiction” czy „Nienawistna ósemka”. O kulisach twórczości Tarantino opowiadają współpracując z nim od lat producenci, a także aktorzy: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Lucy Liu, Diane Kruger, Christoph Waltz, Bruce Dern, Jennifer Jason Leigh, Zoë Bell, Michael Madsen i Robert Forster. W filmie pojawiają się też animacje, które stworzył m.in. Michael Boas. Dzięki temu powstał wnikliwy portret ikony filmowej naszych czasów.

DOSTĘP DO FILMU

Film będzie dostępny do obejrzenia w trakcie festiwalu, w dniach 20-22 listopada, za pośrednictwem naszej strony. Bilety online na wirtualny pokaz w cenie 10 zł są dostępne poniżej.

UWAGA. W wyniku drobnej awarii w systemie Interticket, na niektórych biletach mógł wygenerować się zły link do odtworzenia filmu – proszę zatem po otrzymaniu biletu z hasłem wejść bezpośrednio w alternatywny link do filmu tutaj, a nie ten z biletu, wpisując otrzymane na bilecie hasło.

Szczegółowe zasady dostępu do filmów zostały opisane w zakładce Bilety. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem zakupu biletu.