preloader

Llovage czyli Olo Walicki i Jacek Prościński grają premierowo swoją autorską interpretację ścieżki dźwiękowej do filmu niemego Alicja w krainie czarów z 1915 roku, w reżyserii W. W. Younga. 

Retransmisja koncertu odbędzie się z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i dostępna będzie poniżej na tej stronie oraz na naszych kanałach facebook oraz youtube. Dostęp do koncertu będzie bezpłatny.

ALICJA W KRAINIE CZARÓW (1915)

Trzecia w historii ekranizacja powieść z 1865 roku autorstwa Lewis Carroll. Alicja, spędzając leniwie czas ze swoją siostrą na pikniku, zasypia a swoim śnie spotyka Białego Królika w ubraniu, niosącego zegarek kieszonkowy. Podąża za nim w głąb króliczej nory i spada głęboką studnią, trafiając do krainy surrealistycznych postaci i zwierząt.

OLO WALICKI

kompozytor i kontrabasista. Po latach zdobywania doświadczeń w zespołach awangardowych, jazzowych, a także bycia blisko muzyki klasycznej, stał się twórcą interdyscyplinarnym. Współpracuje z tancerzami, aktorami i artystami wizualnymi, pisze także muzykę do filmu i teatru, tworzy instalacje dźwiękowe. Wśród wielu autorskich projektów powołał m.in. Olo Walicki Kaszebe, kolektyw muzycznotaneczny Zespół Cieśni i Tańca, The Saintbox z udziałem Gaby Kulki, stworzył w duecie z Andrzejem Sewerynem spektakl „To be authentic, or not to be”, zbudował unikatowy instrument – stalowy Kontrabas Wodny. Współtworzył Łoskot, Miłość, Szwagierkolaskę. Współpracował z Tymańskim, Trzaską, Namysłowskim, Możdżerem, Morettim, Zimplem, Warszawską Orkiestrą Rozrywkową i Dorotą Masłowską. Inicjuje zdarzenia artystyczne, jest wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim, bywa jurorem. Jest też honorowym członkiem zespołu nekropolo Nagrobki – nagrał bas do wszystkich płyt zespołu.

JACEK PROŚCIŃSKI

perkusista i kompozytor. W swojej twórczości czerpie inspiracje nie tylko z jazzu i muzyki improwizowanej, ale i szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz eksperymentalnej. Jest bardzo aktywnym muzykiem na trójmiejskiej scenie. Współtworzy i inicjuje wiele nowych projektów artystycznych, grał m.in. w jednym z pierwszych zespołów w Polsce wykonujących muzykę elektroniczną na żywo – Bubble Chamber. Aktualnie współpracuje z wieloma polskimi artystami prezentującymi szerokie zróżnicowanie stylistyczne, m.in. z najnowszym zespołem Tymona Tymańskiego MU, Reni Jusis, projektem Lasy, delay_ok, Majlo, Coldair/Perfect Son, Sarcast, HAŁŁWA oraz Von Zeit. Realizuje również swój solowy projekt “wh0wh0”, w którym skupia się na pracy eksperymentalnej i poszukiwaniu autonomicznych i nowatorskich ścieżek wykorzystania perkusji w muzyce współczesnej. Uczestniczył w wielu ważnych festiwalach muzycznych, m.in. SXSW, Texas, USA, Westerpop, Holandia, T Mobile Electronic Beats, Open’er Festival.