preloader

27.11.2022 | godz. 18.00 | Gdański Teatr Szekspirowski

Zapraszamy na niecodzienny koncert muzyki skomponowanej do filmu Ucieczka na srebrny Glob opowiadającego o twórczości Andrzeja Żuławskiego i największej polskiej produkcji sci-fi „Na Srebrnym Globie”.

Koncert w wykonaniu gdańskiego kompozytora i muzyka Stefana Wesołowskiego, który wystąpi w towarzystwie kwartetu uznanych wiolonczelistów: Michała Pepola, Mariusza Mruczka, Krzysztofa Pawłowskiego i Błażeja Golińskiego.

Stefan Wesołowski zainspirowany twórczością polskiego kompozytora muzyki filmowej Andrzeja Korzyńskiego, który współpracował z Andrzejem Żuławskim przy jego największych filmach, skomponował muzykę do filmu Kuby Mikurdy Ucieczka na Srebrny Glob, której kompozycje zaprezentuje po raz pierwszy dla gdańskiej publiczności. Sam film opowiada historię jednego z największych dzieł kina sci-fi, którego produkcja została brutalnie przerwana w 1977 roku przez ówczesne władze.

Kompozytor tak opowiada o swoich utworach: Są one rodzajem hołdu dla brzmienia i języka, które Korzyński odkrył dla polskiego kina. Są również impresją na temat świata i estetyki mojego dzieciństwa. Muzyka do filmu została stworzona całkowicie na syntezatorach analogowych z lat 70. i 80. oraz z użyciem analogowych efektów (…) Na koniec zszyłem całość fakturami rozpisanymi na cztery wiolonczele.

Bilety

Bilety na koncert dostępne są w sprzedaży online oraz w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (w Centrum św. Jana nie jest prowadzona sprzedaż).

Ceny biletów:

55,00 zł