preloader

26.11.2022 | godz. 19.00 | Gdański Teatr Szekspirowski

Zapraszamy na premierowy koncert „Echo lat 80. – VOL. 2.” czyli podroż poprzez kompozycje z filmów lat 80., 90. aż po czasy współczesne. Cały koncert będzie połączwniem muzyki symfonicznej i elektronicznej z domieszką nowoczesnego synthpopu.

W programie zabrzmią utwory z kultowych seriali i filmów przełomu lat. 80 i 90., w tym: „Miami Vice” z Donem Johnsonem i Philipem Michaelem Thomasem, „Knight Rider” z Davidem Hasselhoffem, „Terminator” Jamesa Camerona, „Wielka draka w chińskiej dzielnicy” Johna Carpentera, „The Lost Boys” Joela Schumachera oraz obchodzący 40. rocznicę premiery „Łowca Androidów” Ridleya Scotta.

Współczesne produkcje filmowe, z których pochodzić będą kompozycje to najnowszy 4. sezon serialu „Stranger Things” z ponadczasowym hitem „Runnig up that hill” Kate Bush, „Diuna” Denisa Villeneuva z muzyką Hansa Zimmera, „Dom Gucci” Ridleya Scotta oraz „Drive” i „Neon Demon” Nicolasa Windinga Refna.

Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystąpi nowa, kilkunastoosobowa orkiestra Formacja 22, łącząca brzmienia symfoniczne oraz elektroniczne. Oprócz tego zagrają i zaśpiewają wykonawcy muzyki elektronicznej i synthwavowej: William Malcolm jako NIGHTRUN87, Mateusz Gierc jako Pan.Mruk oraz Mila Jankowska i Krystyna Gedzik.

W programie koncertu pojawią się m.in. utwory z filmów i seriali:

Miami Vice

Knight Rider

Łowca Androidów

Terminator

Stranger Things 4

Diuna (2021)

Dom Gucci

Drive

The Lost Boys

Halloween I & II

Wielka draka w chińskiej dzielnicy

Neon Demon

Wybrane utwory, których nowe aranże zostaną wykonane na koncercie.

Bilety

Bilety na Koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim dostępne są w sprzedaży w kasach teatru oraz online za pośrednictwem strony Teatru Szekspirowskiego.

Ceny biletów:

Miejsca numerowane (parter, środkowe balkony) – wyprzedane

Aktualnie dostępne są miejsca nienumerowane (lewe i prawe balkony, I i II poziom)

65,00 – II pula
75,00 – III pula (w dniu koncertu)

Miejsce

Gdański Teatr Szekspirowski

ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk